Moje konto

Kalkulator Opłat.

W związku z nowelizacją ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne przekazujemy link do strony CODGiK z testową wersją Kalkulatora Opłat. więcej »

Uwaga dotycząca wyświetlania nr KW.

W związku z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego sygn. akt I OSK 1839/12 z dnia 18 lutego 2014 r. na Internetowych mapach Systemu Informacji Przestrzennej Katowic została usunięta możliwość wyświetlania nr KW w szczegółowym opisie działki. więcej »

Koniec możliwości składania operatów w formie papierowej.

Od 1 stycznia 2022 r. operaty techniczne będą przyjmowane wyłącznie w formie elektronicznej. więcej »

Aktualności i komunikaty


drukuj rss pomniejsz powiększ
01
12-21

Koniec możliwości składania operatów w formie papierowej.

Od 1 stycznia 2022 r. operaty techniczne będą przyjmowane wyłącznie w formie elektronicznej. więcej »

04
08-21

Wdrożenie układu wysokościowego PL-EVRF2007-NH

Wdrożenie układu wysokościowego PL-EVRF2007-NH więcej »

15
02-21

Informacja dla wykonawców - koniec możliwości klauzulowania na wniosek.

Informacja dla wykonawców - koniec możliwości klauzulowania na wniosek. więcej »

23
12-20

Konsultacje w sprawie nowelizacji nowych standardów pomiarów geodezyjnych.

GUGiK poinformował, że Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii rozpoczęło proces legislacyjny dotyczący zmiany rozporządzenia w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. więcej »

17
12-20

Udostępniamy nowy serwis www sip.katowice.eu

Wydział Geodezji uruchomił całkowicie nowy serwis internetowy pn. Katowice Dla Odmiany 3D, dostępny pod adresem sip.katowice.eu Nowy serwis agreguje, wzbogaca i udostępnia w nowoczesnej formie dostępne do tej pory pod dwoma adresami inne miejskie serwisy http://mapserver.um.katowice.pl/ukosne/ –oraz http://mapserver.um.katowice.pl/3DCity/. więcej »

16
12-20

Harmonogram terminów narad koordynacyjnych - rok 2021.

Poniżej udostępniamy Państwu harmonogram terminów narad koordynacyjnych na rok 2021. więcej »

03
09-20

Informacja.

Informujemy, że została wznowiona bezpośrednia obsługa interesantów na stanowiskach Wydziału Geodezji w Biurze Obsługi Mieszkańców przy Rynku 1. więcej »

03
08-20

Nowelizacja prawa geodezyjnego i kartograficznego oraz nowe rozporządzenia w związku z nowelizacją.

31 lipca weszły w życie nowe przepisy w Prawie geodezyjnym i kartograficznym. więcej »

16
04-20

Rozporządzenie Ministra Rozwoju w sprawie baz danych dotyczących zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu.

15 kwietnia 2020 r. w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie ministra rozwoju z 23 marca br. w sprawie baz danych dotyczących zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu. więcej »

16
04-20

Sejmowa Komisja Infrastruktury odrzuciła senackie poprawki do prawa geodezyjnego.

W dniu 15 kwietnia 2020 r. Sejmowa Komisja Infrastruktury opiniowała zgłoszone przez Senat poprawki do nowelizacji ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz niektórych innych ustaw. więcej »

17
03-20

Informacja.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju podjęto nadzwyczajne środki w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Urzędzie Miasta Katowice. Została wstrzymana do odwołania bezpośrednia obsługa interesantów. Wobec powyższego sprawy należące do kompetencji Wydziału Geodezji będą w miarę możliwości załatwiane drogą telefoniczną i elektroniczną. więcej »

13
03-20

Komunikat dotyczący korzystania ze skrzynki kontaktowej na platformie SEKAP

Od dnia 16.03.2020r. do odwołania niemożliwe będzie uzyskanie certyfikatu CC SEKAP. Korzystanie ze wszystkich funkcjonalności skrzynki kontaktowej na platformie SEKAP pozostaje bez zmian. Dokumenty elektroniczne na platformie SEKAP można podpisać certyfikatem kwalifikowanym lub Profilem Zaufanym. więcej »

13
03-20

Komunikat Prezydenta Miasta Katowice.

Komunikat Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy o bieżącej sytuacji dotyczącej Katowic w kontekście koronawirusa [stan na 13 marca (piątek), godzina 8.00]. Urząd Miasta Katowice od dziś od godz. 11.00 wstrzymuje przyjmowanie mieszkańców. więcej »

04
03-20

Link do mapy ze strukturą własności.

W zakładce Mapa Katowic MSZ - KIIP dodano link do mapy zawierającej strukturę własności. więcej »

29
10-19

Do Sejmu wpłynęła nowelizacja prawa geodezyjnego.

Treść nowelizacji prawa geodezyjnego została skierowana do opinii Biura Legislacyjnego. Pierwsze czytanie projektu odbędzie się najwcześniej 12 listopada. Najnowsza wersja projektu nowelizacji zakłada, że przepisy te miałyby wejść w życie 1 stycznia 2020 roku. Wyjątkiem będą zmiany w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, które zaczną obowiązywać po pół roku od opublikowania noweli w Dzienniku Ustaw. więcej »

16
04-19

awaria Geo-Ośrodek

Informuję, iż w dniu 04.04.2019 doszło do poważnej awarii systemu GEO Ośrodek. więcej »

08
03-19

Ujednolicony tekst rozporządzenia w sprawie udostępniania materiałów z zasobu.

W Dzienniku Ustaw opublikowano obwieszczenie Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 7 lutego 2019 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji w sprawie udostępniania materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, wydawania licencji oraz wzoru Dokumentu Obliczenia Opłaty. więcej »

10
11-16

Zdjęcia ukośne miasta Katowic

Zapraszamy do serwisu ze zdjęciami ukośnymi. więcej »

24
07-15

Informacja dla geodetów – wykonawców prac geodezyjnych o zmianie zasad weryfikacji operatów i uczestniczenia organu w opracowywaniu wyników pomiarów.

Informacja dla geodetów – wykonawców prac geodezyjnych o zmianie zasad weryfikacji operatów i uczestniczenia organu w opracowywaniu wyników pomiarów. więcej »

17
10-14

Uwaga dotycząca wyświetlania nr KW

W związku z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego sygn. akt I OSK 1839/12 z dnia 18 lutego 2014 r. na Internetowych mapach Systemu Informacji Przestrzennej Katowic została usunięta możliwość wyświetlania nr KW w szczegółowym opisie działki. więcej »

15
07-14

Kalkulator Opłat za udostępnienie danych i materiałów z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

W związku z nowelizacją ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne przekazujemy link do strony CODGiK z testową wersją Kalkulatora Opłat. więcej »

03
03-11

Program Cyferka

Informujemy iż w Poradniku Interesanta, w zakładce Formularze i programy został umieszczony program Cyferka. więcej »

15
12-10

Usługi WMS na emapa.katowice.eu - MSZ - KIIP

Usługi WMS na emapa.katowice.eu - Miejski System Zarządzania - Katowicka Infrastruktura Informacji Przestrzennej (MSZ - KIIP). więcej »

16
12-09

Program dla geodetów KatKonwerter oraz ChKonwerter

Program KatKonwerter przelicza współrzędne uwzględniając korekty lokalne dla obszaru miasta Katowice. Nie należy go stosować do przeliczeń poza granicami miasta KATOWICE. Program ChKonwerter stosowany jest wyłącznie dla miasta CHORZOWA więcej »

01
12-09

Strona internetowa Wydziału Geodezji

Witamy na stronie internetowej Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Katowice. Mamy nadzieję, że udostępnione tu informacje będą Państwu przydatne i znacznie uproszczą sposób załatwianie spraw w Naszym Wydziale. więcej »

Użytkownik
Hasło (przypomnij)