Moje konto

Kalkulator Opłat.

W związku z nowelizacją ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne przekazujemy link do strony CODGiK z testową wersją Kalkulatora Opłat. więcej »

Harmonogram terminów narad koordynacyjnych na rok 2021.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem terminów narad koordynacyjnych na rok 2021. więcej »

Uwaga dotycząca wyświetlania nr KW.

W związku z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego sygn. akt I OSK 1839/12 z dnia 18 lutego 2014 r. na Internetowych mapach Systemu Informacji Przestrzennej Katowic została usunięta możliwość wyświetlania nr KW w szczegółowym opisie działki. więcej »

Sejmowa Komisja Infrastruktury odrzuciła senackie poprawki do prawa geodezyjnego.


drukuj rss pomniejsz powiększ

W dniu 15 kwietnia 2020 r. Sejmowa Komisja Infrastruktury opiniowała zgłoszone przez Senat poprawki do nowelizacji ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz niektórych innych ustaw.

W dniu 16 kwietnia br. nad poprawkami zagłosuje Sejm. Nim to nastąpi do poprawek odnieśli się członkowie Komisji Infrastruktury. 12 z nich zostały negatywnie zarekomendowane, za przyjęciem odniesiono się jedynie do poprawki o charakterze legislacyjnym.

Głównym celem nowelizacji Prawa geodezyjnego i kartograficznego jest usprawnienie procesu inwestycyjno – budowlanego, między innymi: ustalenie konkretnych terminów weryfikacji prac geodezyjnych, przywrócenie opłat ryczałtowych za wydawane geodetom materiały PZGiK czy też likwidacja dokumentu licencji dla wykonawców prac. Dotychczasową licencje miałaby zastąpić licencja ustawowa.

W zakresie usprawnienia aktualizacji ewidencji gruntów i budynków aktualizacja na podstawie materiałów PZGiK miałaby odbywać się z urzędu.

 

Ustawa o zmianie ustawy.

Komentarze są zablokowane dla tej podstrony.

Użytkownik
Hasło (przypomnij)